Evanđelje za djecu

Šesta vazmena nedjelja (godina A)

Evanđelje: Iv 14,15-21

(Evanđelje po Ivanu, glava četrnaesta, redak petnaesti do dvadeset prvog)

Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati.

KRŠĆANSKA LJUBAV

Ljubav je riječ što se različito shvaća i tumači. Najčešće, kada netko spomene ljubav, misli se na zaljubljenost, nježne osjećaje i nečiju želju za nekim drugim. I to je također ljubav. Ali kršćanska ljubav nije samo emocija. Kršćanska ljubav nije žudnja za nekim kako bi čovjek ostvario svoju sreću u zajedništvu s tom osobom. Kršćanska ljubav je želja da drugome bude dobro. Kršćanska ljubav je nastojanje da drugoj osobi bude dobro. Pomaganje drugima je kršćanska ljubav. Mi nismo zaljubljeni u ljude kojima pomažemo, niti želimo biti s njima kako bismo bili zadovoljan par. Mi im želimo dobro te dajemo sebe i od sebe za njihovo dobro. To je prava kršćanska ljubav. Što znači – čuvati Isusove zapovijedi? Kako kršćanska ljubav usmjerava naše djelovanje? Na koje načine ti pokazuješ kršćansku ljubav?