Evanđelje za djecu

Dvadeset i peta nedjelja kroz godinu  (godina C)
Evanđelje: Lk 16,1-13

(Evanđelje po Luki, glava šesnaesta, redak prvi do trinaestog)

 

Nijedan sluga ne može služiti dvojici gospodara.

Ne možete služiti Bogu i bogatstvu.

c16-vkg25-18-9

ODLUKA

U danu imamo određeni broj sati. Ne možemo cijeli dan potrošiti na igrice. Trebamo i učiti i pomagati roditeljima. A to ne možemo raditi istodobno. Ni u vjerskom životu ne možemo istodobno biti za Boga i protiv Boga. Potrebno je razmisliti o svom životu i odabrati ono što je važnije. Ne ono što nam izgleda važnije, nego ono što je doista važno i trajno.

Zašto si se odlučio služiti Bogu?
Po čemu se to u tvome životu prepoznaje?
Kako se služenje Bogu odražava na tvoje odnose s drugim ljudima, na tvoje obveze, slobodno vrijeme…?