[FOTO] Župno hodočašće u Padovu (19.5.2017.)

Image may contain: indoor

Kao i prošle i ove godine naša župa odlučila je otići na jednodnevno hodočašće u Padovu. Imali smo čast posjetiti ovaj prekrasan mali gradić, od velikog značaja za nas vjernike.

Našem hodočašću pridružila nam se i župa Gospe od Zdravlja iz Podstrane. Na put smo krenuli 19. 05. u večernjim satima, u Padovu smo došli rano ujutro, te smo odmah krenuli s razgledavanjem. Zajedno smo se uputili prema svetištu sv. Leopolda Bogdana Mandića. Naš don Ante predvodio je kratku molitvu u maloj kapelici, nasuprot koje se nalazi svima nam poznata ispovjedaonica dragog nam sveca Leopolda. U tišini, ispred groba sv. Leopolda svatko od nas uputio je svoje molitve i nakane. Slijedio je odlazak u baziliku sv. Ante Padovanskog. U jednoj od crkvica don Ivica je predvodio misu za nas hodočasnike. U propovijedi je istaknuo važnost svetaca i njihov zagovor koji nam je puno puta pomogao. Nakon razgledavanja bazilike imali smo slobodno vrijeme, koje smo iskoristili za šetnju gradom. Na povratku doma svratili smo na Trsat, u svetištu Majke Božje poslušali smo kratko predavanje o povijesti samog svetišta. Imali smo priliku moliti molitvu za potpuni oprost. Slijedio je nastavak puta uz molitvu i pjesmu. Sretni, ispunjeni i zahvalni Bogu došli smo svojim kućama u kasnim večernjim satima. Zaista je bilo divno biti jedan od hodočasnika.

GALERIJA SLIKA