Evanđelje za djecu

Trideset i druga nedjelja kroz godinu  (godina A)
Evanđelje: Mt 25, 1-13

(Evanđelje po Mateju, glava dvadeset peta, redak prvi do trinaestog)

 

Koje bijahu pripravne, uđoše s njim na svadbu

i zatvore se vrata.

 

 

PRIPRAVNI ZA VJEČNOST

 

     Kad se bavimo nekim sportom, znamo da moramo redovito trenirati da bismo bili što bolje pripravni kad dođe dan utakmice ili natjecanja. Tako je s mnogim stvarima u životu, a tako je i u vjeri. Da bismo bili pripravni za drugi Kristov dolazak, valja nam svakoga dana živjeti u ljubavi prema Bogu i bližnjima. Nitko ne zna kad će Gospodin opet doći, ali ako svakoga dana živimo u Ljubavi, to nam i nije važno. Važna je strpljivost i ustrajnost. Važna je postojanost u vjeri, nadi i ljubavi. Jer ako tako živeći ponekad i zgriješimo, ipak ćemo imati dovoljno „ulja u našim svjetiljkama“, tj. ljubavi u našim srcima koja će nas „probuditi“ da spremno dočekamo Krista.

 

Kad bi Krist sada došao, koliko bi ljubavi za Boga i bližnje našao u tvome srcu?

Što činiš da bi bio spreman za susret s Kristom?