Evanđelje za djecu

Trideset i prva nedjelja kroz godinu  (godina A)
Evanđelje: Mt 23, 1-12

(Evanđelje po Mateju, glava dvadeset treća, redak prvi do dvanaestog)

 

Činite dakle i obdržavajte sve što vam kažu,

ali se nemojte ravnati po njihovim djelima

jer govore, a ne čine.

 

RIJEČI I DJELA

     Ako oni koji nas podučavaju jedno govore, a sami se toga ne pridržavaju, dolazimo u napast da više razmišljamo o njihovom ponašanju od onoga što nas uče. A Isus nas uči da moramo poštivati naše roditelje, učitelje, vjeroučitelje… jer nam oni uvijek žele dobro, te da u onome što nas podučavaju prepoznajemo istinu i da po njoj živimo bez obzira kako se ponašaju oni koji nas odgajaju. Istodobno sami moramo nastojati da ne budemo licemjeri – da ne govorimo jedno, a činimo drugo. Da svojim životom, i riječima i djelima, pokazujemo da smo Isusovi učenici.

 

Kako razmišljaš i što činiš kad ti netko daje dobar savjet, a sam se toga ne pridržava?

 

Događa li se i tebi da jedno govoriš, a drugo činiš?