Evanđelje za djecu

Četvrta vazmena nedjelja  (godina A)
Evanđelje: Iv 10,1-10

(Evanđelje po Ivanu, glava deseta, redak prvi do desetog)

On ovce svoje zove imenom pa ih izvodi.

 

ZOVE NAS IMENOM

     Svatko je Isusu važan. Ne kao dio cjeline, nego osobno. Kao pojedinac. Isus nas želi. Isus nas zove po imenu. Ne samo da nas zove, nego nas i potiče da budemo bolji. Pitanje je koliko svatko od nas poznaje Isusa. Koliko se trudimo znati o njemu. Koliko nastojimo upoznati Božju volju za nas.

Danas je i dan molitve za duhovna zvanja. Dan molitve za one koje je Isus na poseban način pozvao u svoju službu da budu svećenici, redovnici ili redovnice. Pozvani smo pratiti ih svojim molitvama, ali i promisliti zove li Isus nekoga od nas da mu se potpuno posveti.

 

Koliko ti poznaješ Isusa?

U čemu prepoznaješ njegovu volju za tebe?

Razmišljaš li ikada o duhovnom zvanju?