Evanđelje za djecu

Dvadeset i šesta nedjelja kroz godinu  (godina C)
Evanđelje: Lk 16,19-31

(Evanđelje po Luki, glava šesnaesta, redak devetnaesti do trideset prvog)

Ako ne slušaju Mojsija i Prorokâ, neće povjerovati

sve da i od mrtvih netko ustane.

c16-vkg26-25-9

PREPORUKE ZA PUT U VJEČNOST

     Svaki učenik zna da se na kraju školske godine zaključuju ocjene. Neki učenici redovito uče i pripremaju se, a neki ne mare i uopće se ne pripremaju. Tako je općenito u životu. Na kraju ovozemaljskoga života polagat ćemo račune za svoj život. Neki ljudi će mariti samo za sebe i završiti u paklu, a neki drugi će voljeti ljude, pomagati drugima, biti dobri i završit će u raju. Za to ne trebamo tražiti posebne dokaze jer nam to svjedoči Evanđelje i Crkva.

 

Događa li ti se da se oglušuješ na neke savjete mada znaš da su ispravni i da te usmjeravaju na dobro?
Što ti daje snagu da izdržiš kad moraš podnositi nepravdu?
Na koje se načine zauzimaš za pravednost?