Evanđelje za djecu

Dvadeset i četvrta nedjelja kroz godinu  (godina C)
Evanđelje: Lk 15,1-32

(Evanđelje po Luki, glava petnaesta, redak prvi do trideset drugog)

“Tako, kažem vam, biva radost pred anđelima Božjim

zbog jednog obraćena grešnika.”

c16-vkg24-11-9

OBRAĆENJE

Da bi od puzzla dobili cjelovitu sliku, potrebno je imati sve dijelove slagalice. Ako se neki dio izgubi, ne možemo složiti sliku. Slika naše obitelji, prijatelja, razreda ili župe neće biti potpuna ako se neki član „izgubi“ – ako „ode s pravog puta“, ako se počne ponašati kako nije u redu. Moramo pomoći onima koji su se izgubili da se vrate, pomoći im da se obrate. A ako smo se mi izgubili, moramo se i mi vratiti. U tome će nam pomoći naši prijatelji i naš anđeo čuvar.

Osjećaš li kad te netko opominje zato što ti istinski želi dobro, jer želi da se vratiš na „pravi put“?
Što činiš kad se „izgubi“ tkogod od tvojih bližnjih?