Evanđelje za djecu

“Mir kući ovoj!”

Četrnaesta nedjelja kroz godinu  (godina C)
Evanđelje: Lk 10, 1-12.17-20

(Evanđelje po Luki, glava deseta, redak prvi do dvanaestog i sedamnaesti  do dvadesetog)

C16-VKG14 3.7.

POSLANI DONOSITI MIR

Naziv „misa“ dolazi od latinskog usklika što ga svećenik izgovara na kraju svete euharistije: Ite, missa est!, što znači: Idite, poslani ste! Na hrvatskom se kaže: idite u miru! Poslani smo donositi Božji mir i svjetlo Evanđelja kamo god pošli i što god radili. Poslani smo živjeti po istinskim vrijednostima; živjeti u ljubavi i miru sa svima, biti odgovorni prema svojim obvezama i učenju, pristojno se ponašati, pomagati bližnjima, opraštati, čuvati prirodu, čuvati našu tradiciju, a poštivati tuđu… Kad živimo kako nas Isus uči, donosimo Božji mir na ovaj svijet.

Koje su to kršćanske vrijednosti?
Kako ih živiš u svojoj obitelji i među vršnjacima?